MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 października

Japonia Polska prasówka

Dodano 2014-10-13 11:14:16 | Autor: Jacek Gibel

Tajfun Vongfong dotarł do Japonii. Zmarł górnik z Mysłowic. Plaga fałszywych podpisów na listach poparcia.

Tajfun Vongfong dotarł do Japonii

Co najmniej 30 osób zostało rannych po przejściu tajfunu Vongfong nad japońską wyspą Okinawa. Według synoptyków był to najsilniejszy tajfun, który nawiedził Japonię w tym roku. Z Okinawy ewakuowano ponad 210 tysięcy osób. W kraju odwołano ponad 400 lotów, częściowo zawieszone zostały też kursy superszybkich pociągów.

Zmarł górnik z Mysłowic

Prokuratura przekazała informację o śmierci jednego z górników poszkodowanych w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dziś lub jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. W kopalni doszło przed tygodniem do wybuchu bądź zapalenia metanu. Z 37 górników, którzy znajdowali się wówczas pod powierzchnią, 36 udało się wydostać na zewnątrz. Wciąż nie jest znany los ostatniego z nich, 42-letniego kombajnisty.

Plaga fałszywych podpisów na listach poparcia

Jak informuje Rzeczpospolita, na listach poparcia 
dla komitetów wyborczych w tegorocznych wyborach znalazła się masa sfałszowanych podpisów, nawet osób nieżyjących. Problem dotyczy zarówno małych miejscowości (takich jak Zgierz), jak i dużych - choćby Warszawy. Część spraw wyjaśnia już prokuratura. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.