MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 stycznia

Japonia Ukraina Wypadki

Dodano 2014-02-13 11:32:46 | Autor: Emil Kowalski

Ukraina – nie żyje sędzia skazujący demonstrantów. Fukushima 1 – odnotowano najwyższe skażenie wód. Gimbus z dziećmi uległ wypadkowi – są ranni. Doradca prezydenta potrącił mężczyznę.

Doradca prezydenta potrącił mężczyznę

Do wypadku drogowego doszło w Warszawie. Doradca prezydenta Henryk Wujca, potrącił w obrębie przejścia dla pieszych, mężczyznę. Ofiara w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Zdarzenia miało miejsce wczoraj przed godziną 18. na skrzyżowaniu ulic Indira Gandhi i rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie.

Gimbus z dziećmi uległ wypadkowi – są ranni

Na drodze wojewódzkiej nr 217 w Bukowcu koło Płocka w województwie mazowieckim, dzisiaj rano doszło do wypadku drogowego, w którym zderzył się gimbus i dwa samochody osobowe. W pojeździe szkolnym było 16 uczniów. Stan poszkodowanych dzieci nie jest na szczęście groźny. Ustalane są fakty i przyczyny wypadku. W szpitalu przebywa siedmioro dzieci.

Ukraina – nie żyje sędzia skazujący demonstrantów

U naszych wschodnich sąsiadów cały czas panuje napięta sytuacja. Zamordowano sędziego Aleksandra Łobodenko, który wydawał wyroki na demonstrujące osoby. Został zastrzelony przed swoim domem. Do zamachu doszło wczoraj, zamachowców było kilku.

Fukushima 1 – odnotowano najwyższe skażenie wód

Wokół elektrowni, która uległa awarii odnotowano najwyższą jak dotąd zawartość radioaktywnych cząstek cezu – poinformowała firma TEPCO. Zawartość cząstek cezu w próbkach wód gruntowych, pobranych z nowego odwiertu wykonanego w pobliżu drugiego bloku energetycznego, przewyższa normy kilka tysięcy razy. Specjaliści TEPCO nie mogą całkowicie rozwiązać problemu wycieku radioaktywnej wody z elektrowni. Niedawno do wiadomości publicznej podano, że wyniki większości pomiarów poziomu radiacji wyciekającej z elektrowni wody zostały obniżone kilkaset razy. Spółka wyjaśniła, że związane to jest z zakłóceniami w pracy sprzętu pomiarowego. – pisze polish.ruvr.ru