MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 13 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-13 11:21:48 | Autor: Jacek Gibel

Śmigłowiec rozbił się w Pomorskiem. Śledztwo w sprawie Smoleńska przedłużone. Pożar w rosyjskim szpitalu psychiatrycznym - są ofiary śmiertelne.

Wypadek śmigłowca - trzy ofiary śmiertelne

W okolicach Starej Kiszewy (woj. pomorskie) doszło do wypadku śmigłowca, którym podróżowały trzy osoby. Najprawdopodobniej żaden z pasażerów nie przeżył. Śmigłowiec spadł na pole z wysokości 200 metrów i zajął się ogniem. Trwa dogaszanie maszyny.

Rosja przedłużyła śledztwo smoleńskie

Przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin nakazał zintensyfikowanie postępowania w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Śledztwo zostało przedłużone do 10 grudnia. Strona rosyjska analizuje kolejną partię materiałów, które zostaną przekazane Polsce w ramach realizacji wniosków o pomoc prawną.

Pożar szpitala w Rosji

W obwodzie nowogrodzkim na północnym zachodzie Rosji doszło do pożaru szpitala psychiatrycznego, w którym zginęło co najmniej 14 osób. Kolejne 37 jest zaginionych, ale wciąż może żyć. Pożar mógł zostać spowodowany przez jednego z pacjentów, który podpalił swoje łóżko.