MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 czerwca

prasówka przegląd Wiadomości

Dodano 2013-06-14 11:47:55 | Autor: Jacek Gibel

Nożownik w Warszawie. Nowelizacja Kodeksu pracy. Polskie filmy na YT za darmo.

Sejm wydłużył do roku okres rozliczeniowy czasu pracy

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy, wydłużającą do roku okres rozliczeniowy czasu pracy. Celem ma być podniesienie konkurencyjności polskiej gospodarki i zapobieganie zwolnieniom w niektórych rejonach kraju. Związki zawodowe stwierdziły, że sprowadza to rolę pracownika do niewolnika.

Student z Białorusi po 10 latach może być deportowany

Paweł Juszkiewicz, białoruski student mieszkający od 10 lat w Toruniu, może nie otrzymać polskiego obywatelstwa. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdziła, że Juszkiewicz zagraża bezpieczeństwu państwa. Powodów jednak nie podaje.

Po Warszawie krąży nożownik

Do kolejnego ataku z nożem w ręku doszło w Warszawie Bemowo o godz. 6.20. Sprawca ugodził 43-latka, który jechał autobusem. Do zdarzenia doszło przy wysiadaniu – podszedł do niego sprawca, który zażądał pieniędzy. Odmówił i został zraniony. Sprawca uciekł.

Polskie pełnometrażowe filmy na Youtube

Google, właściciel serwis Youtube, dogadało się z polskimi wytwórniami Kadr i Tor. W ramach umowy uzgodniono, że użytkownicy portalu za darmo i legalnie będą mogli oglądać filmy tych wytwórni. Na początek to 60 pozycji łącznie z "Vabankiem" i "Seksmisją" Machulskiego, trylogią "Trzy kolory" Kieślowskiego czy "Rejsem" Piwowskiego.

Demonstracje w Turcji – premier przestał negocjować

Stambulski park Gezi to nadal pole demonstracji. Premier zagroził, że jeśli demonstranci nie opuszczą placu w ciągu doby, to władze użyją siły – nazwał to jako „wyczyszczenie placu”. Studenci przeciwko budowie meczetu i centrum handlowego na placu Taksim.