MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 kwietnia

Chełmno Chile Nigeria prasówka

Dodano 2014-04-14 11:10:44 | Autor: Jacek Gibel

Masakra w Nigerii. Tragedia koło Chełmna. Ogromny pożar w Chile.

Masakra w Nigerii

Co najmniej 60 osób zginęło w serii ataków na wioski w północno-wschodniej części Nigerii. Władze lokalne oskarżają o masakrę islamistów z organizacji Boko Haram. Kilkadziesiąt osób zostało też rannych w atakach. Islamiści z Boko Haram chcą ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego z obowiązującym prawem szariatu.

Tragedia koło Chełmna

Siedmioro nastolatków w wieku od 13 do 17 lat zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w miejscowości Klamry koło Chełmna. Samochód, którym jechało łącznie dziewięć osób, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dwaj pozostali pasażerowie zostali ranni. Żadna z ofiar nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, nikt też nie posiadał prawa jazdy.

Ogromny pożar w Chile

Ponad 10000 ludzi zostało ewakuowanych z chilijskiego portu Valparaiso na skutek przemieszczającego się pożaru. Żywioł od soboty zniszczył setki domów i zabił co najmniej 12 osób. Z pożarem walczy 1200 strażaków. Valparaiso znajduje się 110 km od stolicy kraju, Santiago. Centrum miast, pełne starych, łatwopalnych budynków, jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.