MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 lipca

Argentyna Brazylia futbol Gorzów Holandia Korea Niemcy prasówka

Dodano 2014-07-14 11:18:43 | Autor: Jacek Gibel

Korea Północna wystrzeliła pociski w kierunku sąsiada. Atak szaleńca w Gorzowie. Niemcy mistrzami świata.

Korea Północna wystrzeliła pociski w kierunku sąsiada

Około stu pocisków artyleryjskich wystrzelonych przez Koreę Północną spadło do Morza Japońskiego w odległości od jednego do ośmiu kilometrów od strefy granicznej z Koreą Południową. Dzień wcześniej do morza spadły dwa pociski balistyczne. Przedstawiciel armii Korei Południowej poinformował, że żaden pocisk nie trafił na terytorium kraju. Te incydenty, a także niedawne liczne próby rakietowe, interpretowane są przez analityków jako wyraz niezadowolenia Korei Północnej ze wspólnych manewrów południowego sąsiada i Stanów Zjednoczonych.

Atak szaleńca w Gorzowie

48-letni mężczyzna zaatakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze musieli użyć broni. Mężczyznę z raną postrzałową udało się już obezwładnić i przewieźć do szpitala. Około 7 rano 48-latek wybiegł z kamienicy uzbrojony między innymi w siekierę, młotek i tłuczek do mięsa. Przed zaatakowaniem funkcjonariuszy, zdołał zniszczyć 13 samochodów, w tym radiowóz. Jak twierdzą świadkowie, mężczyzna był spokojnym człowiekiem, jednak od pewnego czasu zmagał się z problemami osobistymi.

Niemcy mistrzami świata

Zakończyły się XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozgrywane w Brazylii. Mistrzami świata została - po raz czwarty - drużyna Niemiec, pokonując w finale po dogrywce Argentynę 1:0. Brązowy medal trafił do Holandii, która wygrała z gospodarzami turnieju w meczu o trzecie miejsce 3:0. Tytuł króla strzelców przypadł Kolumbijczykowi Jamesowi Rodriguezowi (6 bramek), a nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju - Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu.