MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-14 11:29:02 | Autor: Jacek Gibel

Znamy oficjalne wyniki warszawskiego referendum. 380 osób aresztowanych w Moskwie. Pijany kierowca zabił dwie osoby na przejściu.

Zamieszki w Moskwie

Ponad 5000 osób wyszło na ulice Moskwy w proteście przeciwko zabójstwu 25-letniego Jegora Szczerbakowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do starć protestujących z policją. 380 osób trafiło do aresztu. Podejrzany o zabójstwo prawdopodobnie pochodzi z Kaukazu lub Azji Środkowej. Protestujący żądali nie tylko ujęcia go, ale także zaostrzenia prawa migracyjnego.

Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku

Podano oficjalne wyniki referendum ws. odwołania prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Frekwencja wyniosła 25,66%, progiem ważności było natomiast 29,1%. Tym samym referendum zostało uznane za nieważne, a Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostanie na stanowisku.

Tragedia w Łodzi - dwie osoby zabite na przejściu dla pieszych

32-letni pijany kierowca potrącił na przejściu dla pieszych na ulicy Żeromskiego w Łodzi 8-letniego chłopca i 63-letnią kobietę. Oboje zginęli na miejscu. Zatrzymany mężczyzna miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Ranni zostali dwaj pasażerowie pojazdu.