MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 października

Ebola Meksyk Niemcy Polska prasówka

Dodano 2014-10-14 11:25:52 | Autor: Jacek Gibel

Radioaktywne papierosy na lotnisku. Ebola coraz bliżej Polski. Protesty w Meksyku.

Radioaktywne papierosy na lotnisku

Niemieccy celnicy ostrzegają przed radioaktywnymi papierosami z Wietnamu, opatrzonymi polskimi i niemieckimi banderolami. Odkrycia już w czerwcu dokonała polska Straż Graniczna na lotnisku w Warszawie. Od tamtej pory rozesłano informację o zagrożeniu do wszystkich niemieckich urzędów celnych. Wciąż nie wiadomo, czy papierosy z fałszywymi banderolami były przeznaczone na niemiecki rynek.

Ebola coraz bliżej Polski

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł w Lipsku 56-letni pracownik ONZ, chory na Ebolę. Mężczyzna został w czwartek przetransportowany z Liberii specjalnym samolotem. To już trzeci chory za naszą zachodnią granicą. Jeden jest nadal leczony we Frankfurcie nad Menem, a jeden został wypisany z kliniki w Hamburgu po pięciu tygodniach.

Protesty w Meksyku

Protestujący Meksykanie zaatakowali siedzibę lokalnego rządu w stanie Guerrero, podpalając budynek i wybijając w nim okna. To skutek informacji o 43 studentach, którzy zniknęli po starciach z policją 26 września w mieście Iguala. Do tej pory nie odnalazł się żaden z nich. Protestujący utrzymują, że studenci zostali otoczeni przez policjantów, a następnie przekazani jednemu z narkotykowych gangów. Część funkcjonariuszy została wówczas aresztowana w związku z podejrzeniem powiązania z kartelem. W starciach z 26 września zginęło 6 osób.