MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-14 11:39:28 | Autor: Jacek Gibel

Masakra w Egipcie. Pod Krakowem może powstać metro. W USA zginął polski żołnierz. Izrael zbombardował Srefę Gazy. Skazano gwałciciela.

Egipt: siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do tłumu

Ponad 5 tysięcy osób zostało rannych, a 250 zginęło - donosi Bractwo Muzułmańskie. To wynik strzelaniny, do której doszło w Egipcie. Tamtejsze siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do tłumu, który chciał dołączyć się do protestujących zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Kolejne metro w Polsce?

Władze Krakowa przymierzają się do budowy metra. Pierwsza nitka ma być gotowa już za siedem lat. Koszt budowy jednej linii to 3 mld złotych. Według miejskich planistów, pod Krakowem jest miejsce na trzy linie. Budowa może się rozpocząć już w 2018 roku.

Gwałciciel 10-latki skazany

Na 15 lat więzienia skazany został Mirosław S., uznany za winnego zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej dziewczynki w Morzęcinie (Dolnośląskie). Mirosław S. dopiero po 12 latach będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie. Musi również zapłacić poszkodowanej 100 tys. zł odszkodowania.

Polski żołnierz zginął w USA

Chorąży Sebastian Kinasiewicz nie żyje. Polski żołnierz i fotograf uległ wypadkowi w górach w stanie Oregon. Ciało odnaleziono wczoraj na zboczu góry Mount Hood, który ma wysokość 3.425 m.n.p.m. Kinasiewicz do maja był fotoreporterem zespołu Combat Camera w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych. Żołnierze, którzy tam służą, słyną z tego, że filmują i fotografują akcje polskich żołnierzy służących na misjach zagranicznych. (Polskie Radio).

Izrael znów bombarduje Strefę Gazy

Lotnictwo izraelskie zbombardowało stanowiska wyrzutni rakietowych w rejonie Strefy Gazy. Zniszczono zamaskowane stanowiska rakietowe należące do bojówkarzy palestyńskich. Był to odwet za rakietę wystrzeloną ubiegłego wieczora z terytorium enklawy. Za kilka godzin mają być wznowione  palestyńsko-izraelskie rozmowy pokojowe