MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 14 stycznia

Dzieci Lipno NIK WOŚP

Dodano 2014-01-14 11:36:18 | Autor: Emil Kowalski

NIK zbada WOŚP? Sudan – nie żyje 200 uchodźców. Matka pobiła 9-miesięczne dziecko. Matka przywiązała do drzwi 2,5 letnie dziecko i wyszła z domu.

NIK zbada WOŚP?

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oznajmił, ze istnieje prawdopodobieństwo, że Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy zostanie zbadana przez Najwyższą Izbę Kontroli. Powiedział, że są już publiczne przesłania co do faktu, że wniosek o kontrolę nad WOŚP wkrótce zostanie złożony do NIK.

Sudan – nie żyje 200 uchodźców

Zatonęła łódź cywilna z około 200-300 osób, które uciekły przed walkami w Sudanie Południowym. W wyniku katastrofy śmierć poniosło 200 z nich. Do utonięcia doszło na Nilu Białym. Łódź została przeciążona i to był prawdopodobny powód katastrofy.

Matka pobiła 9-miesięczne dziecko

Do szpitala trafił dziewięciomiesięczny chłopiec z urazami pobicia. Ma sińce pod oczami, na twarzy i na szyi. Zatrzymano 22-letnią matkę podejrzaną o dokonanie pobicie. Policja w Bytomi bada sprawę i trwają przesłuchania świadków.

Matka przywiązała do drzwi 2,5 letnie dziecko i wyszła z domu

W woj. kujawsko-pomorskim, w Lipnie została wezwana policja do jednego z mieszkań socjalnych, gdzie MOPS podejrzewał zaistnienie złej opieki nad dzieckiem. Policjanci zastali tam przywiązanego do drzwi 2,5 letniej dziewczynki. Zatrzymano 35-letnią matkę, która ma jeszcze trójkę dzieci. Sprawą zajęła się prokuratura i sąd rodzinny.