MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-15 11:38:43 | Autor: Jacek Gibel

Protesty w Grecji. Snowden nominowany do Nobla. Wypadek na jeziorze Roś.

W Grecji znów protesty

W Grecji rozpoczyna się trzydniowa akcja protestacyjna związana z planami rządu, który chce zwolnić tysiące pracowników sfery budżetowej. Przez trzy dni będą zamknięte merostwa miast, w największych miastach kraju odbędą się manifestacje, zorganizowane przez związki zawodowe. – pisze polish.ruvr.

Amerykański szpieg Snowden nominowany do pokojowego Nobla

Edward Snowden został zgłoszony jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Zgłoszenia kandydatury dokonał członek Królewskiej Akademii Nauk Szwecji, profesor socjologii na uniwersytecie Umea Stefan Svallfors. Pismo skierował do Norweskiego Komitetu Noblowskiego.

Zderzył się autobus w Łodzi

6 osób rannych, które przebywają w szpitalach miejskich – to bilans porannego wypadku w Łodzi. Zderzyły się pojazdy PKS z MPK Łódź. Sprawcą był kierowca PKS, który nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył autobusu.

Zaginieni w Indiach uznani za zmarłych

Władze indyjskiego stanu Uttarakhand uznały ponad 5700 zaginionych w zeszłomiesięcznych powodziach za zmarłych. Rodziny ofiar otrzymają rekompensaty w wysokości 500 000 rupii (ok. 27,5 tys. zł). Deszcze monsunowe, które przeszły nad północnymi Indiami, były najcięższe od 80 lat.

56-latek wypadł z katamaranu

Na jeziorze Roś doszło wczoraj do wypadku. 56-letni mężczyzna z nieznanych przyczyn wypadł za burtę katamaranu. Jak poinformowała olsztyńska policja, poszukiwania trwały do zapadnięcia zmroku, jednak bezskutecznie. Dziś wznowiono akcję.