MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 lipca

metro prasówka Rosja Śląsk

Dodano 2014-07-15 11:31:57 | Autor: Jacek Gibel

Strzelanina w szpitalu. Mężczyzna zmarł po ataku pszczół. Wypadek w moskiewskim metrze - są ofiary.

Strzelanina w szpitalu

56-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Rudzie Śląskiej po postrzeleniu przez policjantów. Funkcjonariusze zostali wezwani do ośrodka z prośbą o interwencję wobec agresywnie zachowującego się pacjenta. Mężczyzna został postrzelony w udo i miednicę. Mimo natychmiastowego przewiezienia na salę operacyjną, nie udało się go uratować.

Mężczyzna zmarł po ataku pszczół

W Damnicy niedaleko Słupska pszczelarz został zaatakowany przez pszczoły. Mężczyzna zmarł - donosi Radio Gdańsk. 70-latek padł ofiarą owadów podczas przenoszenia ich gniazda. Jak informuje radio, hodowlą zajmował się od wielu lat. Prawdopodobną przyczyną śmierci były liczne użądlenia, przeprowadzona jednak zostanie sekcja zwłok.

Wypadek w moskiewskim metrze - są ofiary

Według ostatnich informacji, już 10 osób zginęło w wypadku moskiewskiego metra. Około 8:30 czasu lokalnego (6:30 czasu warszawskiego) trzy wagony wypadły z torów między stacjami "Sławianski Bulwar" i "Park Pobiedy" na niebieskiej linii metra. Hospitalizowano około 100 osób, połowa z nich jest w ciężkim stanie. Wciąż trwa ewakuacja pozostałych poszkodowanych. Na miejscu jest ponad 100 jednostek pogotowia ratunkowego.