MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-15 11:07:06 | Autor: Jacek Gibel

Cypr Północny świętuje 30-lecie istnienia. Wybuch gazociągu i pożar w Jankowie już opanowane - 10 domów zniszczonych. Znaleziono trotyl w mieszkaniu - ewakuowano 34 osoby z bloku.

Wybuch gazociągu w Jankowie Przygodzkim

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych w wybuchu gazociągu w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). Eksplozja, a także wywołany nią pożar zniszczyły też co najmniej 10 domów. Na miejscu wypadku wciąż są straż pożarna i policja. Ogień został już ugaszony.

Ewakuacja bloku po znalezieniu trotylu

34 osoby zostały ewakuowane z bloku w Lubnie (Lubuskie) po tym, jak policjanci znaleźli w jednym z mieszkań trzy laski trotylu. Policja i straż pożarna zabezpieczyły teren wokół bloku. Na miejscu pracują policyjni pirotechnicy.

30-lecie istnienia Cypru Północnego

Republika Cypru Północnego świętuje dziś 30-lecie istnienia. Państwo, powstałe po odłączeniu się Turków od greckiej części wyspy, uznawane jest jedynie przez Turcję, która wspiera terytorium politycznie i ekonomicznie. Cypr Północny zamieszkuje około 300 tys. ludności, w większości posługującej się dokumentami tureckimi, bo ich własne nie są respektowane na arenie międzynarodowej.