MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 października

Chiny Nepal Polska prasówka

Dodano 2014-10-15 11:27:51 | Autor: Jacek Gibel

Polscy himalaiści zginęli w Nepalu. Starcia na placu budowy w Chinach. Wypadek na drodze A4.

Polscy himalaiści zginęli w Nepalu

Czterech himalaistów - dwóch Polaków, Izraelczyk i Nepalczyk - zginęło podczas trekkingu w Nepalu. Informację przekazała agencji prasowej AFP nepalska policja. Na wspinaczy zeszła lawina. Inne źródła nie potwierdzają narodowości ofiar, informują jednak, że lawinę przeżyła grupa pięciu Polaków i czterech Izraelczyków. Do tragedii doszło na szlaku trekkingowym w rejonie Annapurny. Wciąż trwają poszukiwania ciał.

Starcia na placu budowy w Chinach

Osiem osób zginęło, a 18 zostało rannych w starciach między robotnikami a mieszkańcami wsi Fuyou w południowo-zachodniej części Chin. W tym rejonie miało zostać wybudowane centrum handlowe, co nie spodobało się lokalnej ludności. Wśród śmiertelnych ofiar jest sześciu robotników. Budowa centrum została ogłoszona już w 2011 roku, jednak zdaniem mieszkańców, nie przedstawiono pozwolenia na budowę ani oficjalnych dokumentów.

Wypadek na drodze A4

Trzy samochody zderzyły się około godziny 8:00 na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Do zdarzenia doszło między węzłami Brzezimierz i Przylesie. Droga w kierunku Katowic jest zablokowana. W wypadku ranne zostały cztery osoby, które przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR. Na drodze wyznaczono już objazdy.