MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 sierpnia

A4 Aktualności Autostrada Dreamliner LOT Ruda Wiadomości wydarzenia

Dodano 2013-08-15 11:28:59 | Autor: Emil Kowalski

Autostrada A4 zablokowana - karambol. Turyści polscy, zostali uwięzieni w Egipcie na kilka dni. LOT i Dreamlinery - kolejna awaria feralnych maszyn. Czy będzie nowy lek na raka?

Karmbol na A-4

Na autostradzie w kierunku Krakowa, na wysokości Rudy Śląskiej (woj. śląskie), doszło do dużego karambolu. Zderzyło się 6 samochodów osobowych. Ranne zostały dwie osoby. Przepływ ruchu odbywa się tylko jednym pasem.

Polscy turyści uwięzieni w Egipcie

Zamknięto trasę między Szarm el-Szejk a Tabą i z tego powodu, grupa turystów z Polski nie zdążyła dojechać na lotnisko w Tabie. Biuro podróży, które obsługuje wycieczkę, zapewniło, że sfinansuje dodatkowy pobyt Polaków w Egipcie. Jest to 19 osobowa ekipa. Kolejny samolot, którym turyści prawdopodobnie będą mogli wrócić do kraju, wyleci dopiero we wtorek. Zamknięcie drogi spowodowane jest występującymi w tym kraju zamieszkami.

Kolejny Dreamliner LOT-u uległ awarii

Tym razem na lotnisku w Chicago, samolot linii lotniczych LOT, z powodu usterki technicznej, został uziemiony na pasie startowym. Lot Boeinga przełożono na dzień jutrzejszy. Maszyna musi przejść dodatkowy przegląd. Podróżni, w ramach tych niedogodności mają zapewniony hotel i wyżywienie. Widać seria awarii Dreamliner’ów LOT, nie kończy się i to potwierdza o tym, że kontrakt na dostarczenie tych maszyn dla polskich linii lotniczych, jest niewypałem. Tym bardziej, że LOT jest na u progu upadłości.

Rewolucja w leczeniu raka – nowy lek?

Australijscy naukowcy stworzyli nowy lek, który według nich, zrewolucjonizuje walkę z chorobami nowotworowymi – oświadczył dzisiaj profesor z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w Sidney, Peter Gunning.

Nasz preparat powoduje niszczenie karkasu komórki rakowej, przy czym proces ten przebiega dość szybko” – wyjaśnił Gunning. Według niego, przeprowadzone badania pokazały, że lek walczy ze wszystkimi typami nowotworów. „Nikt jeszcze nie stworzył podobnego leku” – podkreślił naukowiec. – podaje polish.ruvr.ru