MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 stycznia

Indie Korsz Wiadomości

Dodano 2014-01-15 11:34:47 | Autor: Emil Kowalski

Zatrucia ołowiem dzieci w Korszu. W Hiszpanii wróciła grypa A. 16 ofiar śmiertelnych pożaru w Chinach. W Indiach grasuje tygrys – ludojad. 

Zatrucia ołowiem dzieci w Korszu

W województwie warmińsko-mazurskim, w miejscowości Korsz, do szpitala Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, trafiło kolejnych trójka dzieci. Wcześnie hospitalizowano dwoje. Mieszkańcy Korsz sądzą, że truje ich zakład recyklingu akumulatorów. Sanepid nakazał wstrzymać prace na trzech największych działach zakładu.

W Hiszpanii wróciła grypa A

5 osób nie żyje, które zmarły w wyniku choroby – grypy A. W hiszpańskich szpitalach choruje kolejnych dwudziestu zarażonych. Leżą na oddziałach intensywnej terapii. Lekarze wykryli agresywny szczep H1N1, ten sam jaki wywołał epidemię w 2009 roku.

16 ofiar śmiertelnych pożaru w Chinach

W fabryce obuwia w zakładach obuwniczych w miejscowości Wenling w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin, doszło we wtorek do pożaru. Już dzisiaj wiadomo, że nie żyje 16 osób a 5 kolejnych jest hospitalizowanych. Mają liczne poparzenia lecz ich życiu nic nie zagraża.

W Indiach grasuje tygrys – ludojad

Na południu tego azjatyckiego państwa, władze zarządziły zamknięcie szkół znajdujących się w pobliżu dużego lasu, w którym żyje tygrys podejrzewany o zabicie dwóch osób w ubiegłym tygodniu. Odbywa się operacja schwytania zwierzęcia. w której biorą udział słonie i policjanci ze specjalnymi klatkami.