MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 15 września

Bałkany huragan Meksyk Polska prasówka

Dodano 2014-09-15 11:19:12 | Autor: Jacek Gibel

Powodzie na Bałkanach. Huragan Odile atakuje Meksyk. Poważny wypadek na Szosie Lubelskiej.

Powodzie na Bałkanach

Dwie osoby zginęły w Słowenii podczas weekendowych powodzi, które nawiedziły ten kraj. Z gwałtownymi opadami deszczu walczy też Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina. W mieście Karlovac (ok. 45 km od Zagrzebia) 2 tysiące ludzi musiało opuścić domy na skutek zagrożenia powodzią. Woda zalała też dziesiątki domów w Bośni. To kolejna fala powodzi w tym regionie - w maju opady spowodowały śmierć ponad 50 ludzi.

Huragan Odile atakuje Meksyk

Do zachodnich wybrzeży Meksyku dotarł huragan Odile, osiągający prędkość do 200 km/h. Tysiące turystów zostało uwięzionych w hotelach. Krajowe władze przygotowały już schrony dla ponad 30 tysięcy osób, na miejscu są też oddziały amerykańskich marines, mających służyć pomocą w razie osuwania się lądu. Odłączona zostanie także elektryczność. Odile to najsilniejszy od 1989 roku huragan, który pojawił się w tym rejonach.

Poważny wypadek na Szosie Lubelskiej

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu trzech samochodów, do którego doszło dziś rano na Szosie Lubelskiej pod Warszawą - informuje TVN24. Wśród poszkodowanych jest kobieta w ciąży - jej stan oceniany jest jako ciężki. Trasa jest zablokowana w obu kierunkach, a utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Policja kieruje samochody na objazdy.