MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 16 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-16 11:07:13 | Autor: Jacek Gibel

Obowiązkowe lekcje ateizmu w szkołach. Zamach w Syrii - co najmniej 21 osoby nie żyją. Tragiczny wypadek w Podlaskiem.

Wypadek na drodze krajowej nr 61

Droga krajowa nr 61 między Łomżą a Ostrołęką jest zablokowana po tym, jak doszło tam do wypadku. W miejscowości Stare Sierzputy samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu, jedna została ranna. Policja i prokuratura badają okoliczności wypadku.

Eksplozja w Syrii - są dziesiątki ofiar

W eksplozji w rejonie miasta Nawa na południu Syrii zginęło co najmniej 21 osób, w tym czworo dzieci i sześć kobiet. Zdaniem opozycji, za zamach odpowiedzialne są siły rządowe. Niektóre media twierdzą jednak, że mogło to być działanie zagranicznych dżihadystów, którzy chcą utworzyć w Syrii islamskie państwo wyznaniowe.

Obowiązkowe lekcje ateizmu

Irlandia wprowadziła obowiązkowe lekcje ateizmu w państwowych szkołach. Dzieci w wieku 4-13 lat będą, jak donosi "The Guardian", uczyć się o "podstawach materializmu i naukowego poglądu na świat". Zdaniem szefa Atheist Ireland, które organizuje zajęcia, "Takie lekcje są niezbędne. Irlandzki system szkolnictwa zbyt długo wspierał jednostronnie religijną indoktrynację". Z zajęć zwolnione będą szkoły prowadzone przez instytucje religijne.