MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 16 stycznia

Egipt Korea Watykan Wiadomości

Dodano 2014-01-16 11:38:05 | Autor: Emil Kowalski

Korea Płn. znów grozi. Watykan przedstawia plan walki z pedofilią wśród księży. Nastolatek wypadł z pontonu na jeziorze – trwają poszukiwania. Jest nowa konstytucja w Egipcie. 

Korea Płn. znów grozi

Władze północnej Korei, przestrzegają USA i Koreę Płd. przed planowanymi na luty i marzec ćwiczeniami obu krajów. Władze z Pjongjangu twierdzą, że te ćwiczenia jedynie zaostrzą i to drastycznie sytuację na półwyspie koreańskim. Sądzą, że doprowadzi to do katastrofy w regionie czyli wojny.

Watykan przedstawia plan walki z pedofilią wśród księży

W Genewie trwa spotkanie władz watykańskich i Komitetu ONZ. Podczas rozmów, Watykan przedstawi działania jakie podjął w ramach walki z pedofilią. Jest to wyjaśnienie w ramach przestrzegania przez kościół Konwencji o Prawach Dziecka.

Nastolatek wypadł z pontonu na jeziorze – trwają poszukiwania

Trwają poszukiwania 17-letnie chłopca, który pływał na pontonie z 30-letnim mężczyzną na jeziorze Durąg koło Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Obu „żeglarzy” wypadło z obiektu ale starszy z nich zdołał się uratować. Dotarł do brzegu i wezwał o pomoc. Do wypadku doszło wczoraj lecz w skutek nastania nocy, poszukiwania przerwano. Wznowiono je dzisiaj.

Jest nowa konstytucja w Egipcie

W północnoafrykańskim państwie odbyło się referendum w sprawie poparcia nowej konstytucji. Wstępne wyniki z 25 prowincji na 27 rejonów Egiptu, mówią o poparciu dla konstytucji z wynikiem 98%. Jednak już wiadomo, że międzynarodowi obserwatorzy zaobserwowali nieprawidłowości, m.in. plakaty przed lokalami wyborczymi nawołujące do głosowania na tak.