MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 16 września

Afganistan Chiny NATO prasówka Tarnów

Dodano 2014-09-16 11:17:50 | Autor: Jacek Gibel

Rodzinna tragedia pod Tarnowem. Samobójczy zamach w Kabulu. Tajfun Kalmaegi nawiedził Chiny.

Rodzinna tragedia pod Tarnowem

Ciała 54-kobiety i 52-letniego mężczyzny znalazł ich syn na działce w miejscowości Radlna pod Tarnowem. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci pary. Kobieta została znaleziona z raną kłutą, mężczyzna najprawdopodobniej się powiesił. Na miejscu są śledczy oraz lekarz.

Samobójczy zamach w Kabulu

Co najmniej trzech żołnierzy NATO zginęło, a 16 cywilów zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w stolicy Afganistanu, Kabulu. Jeden z żołnierzy odniósł też poważne obrażenia. Atak miał miejsce w pobliżu amerykańskiej ambasady około 8:00 czasu lokalnego (ok. 5:30 czasu polskiego). To kolejny samobójczy atak w Afganistanie w przeciągu ostatnich miesięcy.

Tajfun Kalmaegi nawiedził Chiny

Południowe prowincje Chin zostały nawiedzone przez tajfun Kalmaegi, który przywędrował z Hongkongu i Filipin. Żywioł spowodował między innymi odwołanie sesji na giełdzie w Hongkongu i opóźnienia ponad 500 lotów. 29 osób zostało rannych na skutek porywistych wiatrów, a w centralnej części Filipin zginęło 6 osób po tym, jak tajfun zatopił jedną z łodzi. W chińskim mieście Haikou pozamykane są szkoły, zamknięto także transport lotniczy.