MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 17 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-17 12:04:32 | Autor: Jacek Gibel

Podejrzana koperta w ambasadzie. Pożar w szpitalu psychiatrycznym. Ciąg dalszy spięć w Turcji.

Mężczyzna przeżył upadek z piętnastego piętra

Brytyjczyk wypadł w niedzielę czasu lokalnego z wieżowca w Auckland (Nowa Zelandia). Próbował dostać się do domu z balkonu sąsiada, znajdującego się na 15 piętrze. Pomimo upadku przeżył i ma złamane tylko kilka żeber i kości karku.

Podejrzana koperta w ambasadzie Rosji

Około 8:00 przy Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie znaleziona została koperta. Policjant, który wziął ją do ręki, natychmiast dostał uczulenia. Koperta przechowywana jest obecnie w ogrodzonym radiowozie. Na miejscu jest straż, policja i sanepid.

Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Wielkopolsce

W Wonieściu niedaleko Kościana, doszło do pożaru dachu w szpitalu psychiatrycznym. Pacjentów ewakuowano. Zawiadomienie dotarło do Straży ok. 5:30 rano. Słup dymu był widoczny z odległości kilku kilometrów. Pożar pochłonął prawie 80 procent powierzchni dachu. Część szpitala, gdzie leżą chorzy jest nienaruszona. Nikt nie ucierpiał.

Blisko wojny?

Korea Płn. wysyła kutry desantowe w rejon granic z Koreą Płd. na Morzu Żółtym. W tych okolicach, wcześniej wielokrotnie dochodziło do starć. Seul obawia się szerokie operacji militarnej.

Turcja – protesty trwają

Dotychczas zatrzymano 600 protestujących na placu Stambulskim. 460 demonstrantów trafiło do aresztów w Stambule, a ok. 100-130 w Ankarze. Tymczasem, pięć centrali związkowych ogłosiło dzisiaj strajk i namawia do dalszych protestów. Lekarze podejrzewają, że policja dodaje kwasu do wody i gazu, rozpylanego na demonstrantów.

zdj. sxc.hu