MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 17 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-17 11:47:13 | Autor: Jacek Gibel

Trzęsienie ziemi na Krecie. Rekin zabija - jedzenie w szkołach też.

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku 2,5 letniej dziewczynki

Wczoraj w gminie Sędziszów (Świętokrzyskie), w miejscowości Przełaj, potrącona została 2,5 letnia dziewczynka. Kierowca porzucił samochód i uciekł. Kierowcę w pobliżu miejscowości Koryczany na terenie woj. śląskiego. Przyczyną wypadku, mogło być wtargnięcie dziewczynki na jezdnię.

15-latka zjedzona przez rekina

15-letnia dziewczyna zginęła w paszczy rekina u wybrzeży francuskiej wyspy Reunion. Do ataku doszło 5 metrów od brzegu, na niestrzeżonym kąpielisku, gdzie obowiązywał zakaz pływania. Nastolatka jest już piątą ofiarą podobnych ataków na Reunionie od 2011 roku.

Okolice Krety nawiedziło trzęsienie ziemi

50 kilometrów na południe od greckiej Krety, miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4.5 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się ma głębokości 54 kilometrów. Dotychczas nie ma żadnych informacji o ofiarach i stratach.

Szkolne jedzenie zabija dzieci

Co najmniej 22 dzieci zmarło, a wiele zachorowało po spożyciu skażonego posiłku w indyjskiej szkole w wiosce Masrakh. Rodzinom ofiar zaproponowano rekompensatę w wysokości 200 000 rupii  (ok. 11 000 zł). Indyjski Mid-Day Meal to największy na świecie program żywieniowy w szkołach. Obsługuje 120 milionów dzieci w 1,2 mln placówek w kraju, jednak darmowe jedzenie często obarczone jest problemami wynikającymi z fatalnej higieny.