MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 17 lutego

ksiądz ONZ Ukraina

Dodano 2014-02-17 11:46:25 | Autor: Portal Megamocni

Ksiądz pedofil zatrzymany.Grupowe zatrucie w szpitalach. Na Ukrainie powstaje alternatywny rząd. ONZ chce kary dla Korei Północnej.

Ksiądz pedofil zatrzymany

Chodzi o sprawę w Dominikanie. Warszawska Prokuratura wydała nakaz aresztowania księdza. Nakaz wykonano w Krakowie bo tam przebywał. Najpierw zostanie przesłuchany a następnie od razu przewieziony do Warszawy, gdzie czekają go kolejne pytania. Tam też zostanie podjęta decyzja o areszcie.

Grupowe zatrucie w szpitalach

Na Warmii i Mazurach w Biskupcu i Barczewie, doszło do masowych zatruć. Ofiarami jest 60-ciu pacjentów szpitali. Zatruli się jedzeniem. Wszystko zaczęło się po śniadaniu. Jak się okazało, do tych szpitali, jedzenie dostarcza jedna firma. Sprawa jest już badana przez sanepid.

Na Ukrainie powstaje alternatywny rząd

Tak ogłosiła ukraińska opozycja. Cele rządu będzie doprowadzenie do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE oraz uwolnienie więźniów politycznych z Tymoszenko na czele. Doszło też do kompromisu w Kijowie. Opozycjoniści „uwolnili” gmach władz miejskich w zamian za zwolnienie aresztowanych demonstrantów.

ONZ chce kary dla Korei Północnej

Organizacja dopatruje się bardzo dużych form łamania praw człowieka w tym kraju. Mają zostać ujawnione wyniki śledztwa w tej sprawie. Istnieją dowody na stosowanie tortur, przemocy seksualnej, niewolnictwa, represji politycznych. ONZ chce międzynarodowego dochodzenia. Ma to być jeden z najbardziej obszernych i najbardziej demaskujący raport ONZ w historii.