MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 17 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-17 11:11:16 | Autor: Jacek Gibel

Kolejna ofiara zatrucia grzybami. Zmiany w ustawie Mieszkanie dla Młodych? Utknął w ubikacji, bo wsadził nie tę część ciała, co trzeba.

10-latek zatruł się muchomorem

Kolejne dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala po zatruciu grzybami. 10-latek z Zachodniopomorskiego zjadł muchomora sromotnikowego. Nie wiadomo, czy konieczny będzie przeszczep wątroby. Ostatnio głośno było o 4-letniej Andżelice, u której operacja była niezbędna.

Senat chce zmian w ustawie Mieszkanie dla Młodych

Wczoraj senatorowie zgłosili poprawki do ustawy Mieszkanie dla Młodych. Na liście jest między innymi objęcie programem pomocowym rynku wtórnego. Inna poprawka dotyczy zwiększenia powierzchni mieszkania lub domu o 10 m kw. dla nabywców legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub wychowujących niepełnosprawne dziecko. Celem ustawy jest wsparcie osób do 35 roku życia w zakupie pierwszego mieszkania.

Trzylatek w Chinach uwolniony z ubikacji

Akcja uwolnienia trzyletniego Chińczyka, którego noga utknęła w odpływie ubikacji, zakończyła się sukcesem. Strażacy przez pół godziny za pomocą młotów i łomów próbowali uwolnić kończynę. Lekarze nie stwierdzili u chłopca żadnych poważnych obrażeń.