MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 17 września

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-09-17 11:33:34 | Autor: Jacek Gibel

Sprawiedliwość po 30 latach. Strzelanina w siedzibie dowództwa marynarki wojennej. Wydobyto wrak Costy Concordii.

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał skargę ojca Grzegorza Przemyka

Instytucja uznała, że w głośnej przed laty sprawie pogwałcona została Europejska Konwencja Praw Człowieka. Polska ma wypłacić skarżącemu równowartość 20 000 euro. 30 lat temu maturzysta Grzegorz Przemyk został zakatowany na śmierć przez trzech milicjantów. Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony w ciągu trzech miesięcy mogą odwołać się do Wielkiej Izby - najwyższej instancji Trybunału.

Strzelanina w Waszyngtonie

W strzelaninie w siedzibie dowództwa marynarki wojennej USA zginęło co najmniej 13 osób, w tym jeden napastnik - poinformował burmistrz Waszyngtonu, Vincent Gray. Trwają poszukiwania drugiego sprawcy. Uzbrojeni mężczyźni zaczęli strzelać w siedzibie Dowództwa Systemów Morskich, w którym pracuje ok. 3 tys. osób.

Tragiczny wypadek w Czułczycach

W miejscowości Czułczyce (Lubelskie) doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów. Trzy osoby zginęły, a cztery kolejne zostały ranne. Okoliczności wypadku ustala policja.

Costa Concordia na powierzchni

W nocy z poniedziałku na wtorek wydobyto na powierzchnię zatopiony prawie dwa lata temu statek Costa Concordia. Była to największa taka operacja w historii światowej żeglugi - statek waży ponad 114 tysięcy ton i ma 300 metrów długości. 13 stycznia zeszłego roku Costa Concordia rozbiła się o skały. Zginęły wtedy 32 osoby, ciał dwojga nie odnaleziono.