MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-18 11:55:23 | Autor: Jacek Gibel

Protesty w Brazylii. Pożary w Rosji. Wypadek autobusu w Płocku.

Protesty w Brazylii

200 000 Brazylijczyków protestowało w największych miastach kraju przeciwko podniesieniu kosztów transportu publicznego. Blisko połowa z nich zgromadziła się w Rio de Janeiro. To największe protesty w Brazylii od przeszło 20 lat.

Autobus miejski wjechał w blok

W Płocku autobus wjechał rano w blok mieszkalny. Dziewięciu pasażerów i kierowca zostali ranni i przewiezieni do szpitala. Przyczyną wypadku mogło być zasłabnięcie kierowcy.

Rosja płonie

W dalekowschodniej Rosji, szaleją pożary lasu. Płoną: Kamczatka i Jakucja oraz Czukotka. Od rozpoczęcia się sezonu pożarów w 2013 roku w Okręgu Dalekowschodnim wybuchło 740 pożarów lasów na powierzchni 232 300 ha.

MŚ 2014 w piłce nożnej zagrożone

Doszło do włamania na oficjalną stronę MŚ 2014, które odbędą się w Brazylii. Dostęp do niej został tymczasowo zawieszony. Portal został zasypany licznymi próbami skorzystania z usług strony.

Aktywiści Greenpeace na kominie elektrociepłowni

"PGE-węgiel zabija" – taki napis ma widnieć na transparencie, który aktywiści chcą zamieścić na 100-metrowym kominie w Elektrowni Turów w Bogatyni (Dolnośląskie). Greenpeace chce rezygnacji z budowy nowych bloków i elektrowni węglowych oraz zmniejszenia zanieczyszczeń powstających ze spalania węgla oraz realizacji wytwarzania energii odnawialnej.