MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 czerwca

Indonezja Malezja Polska prasówka USA

Dodano 2014-06-18 11:24:16 | Autor: Jacek Gibel

Tragiczny wypadek na A4. Łódka z imigrantami zatonęła w Malezji. Pierwsza od dawna kara śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Tragiczny wypadek na A4

Kierowca jednego busa zginął, a drugi trafił do szpitala w wyniku zderzenia obu pojazdów z tirem na autostradzie A4 w okolicy Kątów Wrocławskich. Droga w stronę Wrocławia jest zablokowana. Jak poinformowała dolnośląska straż pożarna, jeden z busów przewoził pojemniki z paliwem, które uległy rozszczelnieniu. Straż usuwa skutki wycieku, nie ma jednak zagrożenia wybuchem. Utrudnienia na drodze mogą potrwać przez kilka godzin.

Łódka z imigrantami zatonęła w Malezji

Co najmniej 61 nielegalnych indonezyjskich imigrantów uznano za zaginionych po zatonięciu wiozącej ich łodzi u wybrzeży Malezji. 55 osób zostało już uratowanych, dwie kolejne zginęły. Łódź zatonęła we wtorek około północy czasu lokalnego. W miejsce wypadku została wysłana jedna łódź ratownicza, dwie kolejne są w drodze. Rozbitków poszukuje też helikopter.

Pierwsza od dawna kara śmierci w Stanach Zjednoczonych

Wczoraj wieczorem w amerykańskim stanie Georgia wykonana została pierwsza - od czasu nieudanego śmiertelnego zastrzyku w kwietniu w Oklahomie - kara śmierci w USA. Stracony - Marcus Wellons - został uśmiercony zastrzykiem za gwałt i zabójstwo 15-latka w 1989 roku. Niedługo później kolejne dwie egzekucje zostały wykonane w Missouri. Od czasu wydarzenia w Oklahomie, wstrzymane zostało wykonanie kary na 9 osobach.