MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 grudnia

Antarktyda Rosja Ukraina Wiadomości

Dodano 2013-12-18 11:51:19 | Autor: Emil Kowalski

Rozmowy Putin i Janukowycz na temat odłączenia Ukrainy od UE. Protesty w Tajlandi zostały wznowione. Rakiety rosyjskie w pobliżu polskiej granicy. Na Antarktydzie są diamenty. 

Rozmowy Putin i Janukowycz na temat odłączenia Ukrainy od UE

Obaj przywódcy swoich Państwa – Rosji i Ukrainy, omówili podczas wtorkowego spotkania, kwestię Ukrainy, która ma już nie ubiegać się o członkostwo w UE. Putin oświadczył, że jego kraj może udzielić wsparcia finansowego Ukrainie. Obie strony uznały za sukces swoją rozmowę.

Protesty w Tajlandi zostały wznowione

W Bangkoku stolicy Tajlandii wznowiono protesty antyrządowe. Po ulicach Bangkoku znów przemaszerują manifestanci, domagający się dymisji rządu tymczasowego. Marsz protestacyjny odbędzie się także w piątek. Natomiast w niedzielę opozycjoniści planują przeprowadzenie dużej demonstracji z żądaniem odsunięcia od władzy premier Yingluck Shinawatry. – pisze polish.ruvr.ru

Rakiety rosyjskie w pobliżu polskiej granicy

To odpowiedź Rosji na planowaną budowę tarczy antyrakietowej w Polsce. W poniedziałek Rosja rozmieściła w Kaliningradzie dodatkowe rakiety Iskander. W ten sposób skomentował reakcję naszego sąsiada poseł Zbyszek Zaborowski (SLD).

Na Antarktydzie są diamenty

Australijscy naukowcy poinformowali o odkryciu na Antarktydzie złoża kimberlitu – skały, zawierającej diamenty. Skała z diamentami znajduje się w górach Księcia Karola na wschodzie kontynentu. Wg. porozumień międzynarodowych, tych kopalin nie może wydobywać żaden kraj.

zdj. Wikipedia