MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-18 11:40:15 | Autor: Jacek Gibel

Rosjanie taranują ukraińską łódź na morzu. Ofiary w Gwinei i Kaszmirze. Nastolatek zabity przez kolegów.

Protestujący w Kaszmirze zastrzeleni

Co najmniej cztery osoby zostały zabite po tym, jak indyjskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do protestujących w Kaszmirze. Powody protestu nie są znane. Kaszmir od dawna jest terenem sporów pomiędzy Indiami i Pakistanem.

Ukraińska łódź staranowana na Morzu Azowskim

Dwóch ukraińskich obywateli zginęło, a dwóch kolejnych jest poszukiwanych po zderzeniu łodzi rybackiej z kutrem rosyjskiej straży granicznej na Morzu Azowskim wczoraj wieczorem. Według ukraińskich źródeł, łódź została staranowana. Ukraińcy dokonywali nielegalnego połowu ryb.

54 ofiary walk etnicznych w Gwinei

Wojska Gwinei zostały wysłane do miast w południowo-wschodniej części kraju w celu zapobiegnięcia dalszym ofiarom przemocy na tle etnicznym. W ciągu ostatnich trzech dni w drugim największym mieście kraju, Nzerekore i okolicach, zginęły co najmniej 54 osoby. Region jest opanowany przez starcia po niedzielnym linczu na mężczyźnie oskarżonym o kradzież.

Roboty zastąpią górników?

Korea Płd. właśnie rozpoczęła testy nowego wynalazku jakim jest robot-górnik. Jest przeznaczony do głębokowodnego wydobycia kopali użytecznych. Testy prowadzone są na Pacyfiku. „Podwodny górnik” o wadze 25 ton został stworzony do pracy na głębokości 5000 m. Podczas pierwszego etapu planowane jest jego zanurzenie na głębokość 1380 metrów. (polish.ruvr.ru)

Nie żyją polscy autostopowicze – przejechał ich samochód

Niedaleko Frankfurtu nad Odrą zginęły dwie osoby, które siedziały przy drodze. Byli to polscy autostopowicze. Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 22 w okolicach niemieckiego Seelow. Nie żyją 25-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Towarzyszył im jeszcze jeden Polak, który w szoku uciekł z miejsca zdarzenia.

Tragedia w Gliwicach: Nie żyje 16-latek

W Gliwicach-Łabędy, doszło do bójki pomiędzy nastolatkami. Grali oni w piłkę na pobliskim osiedlu. Czterech młodych ludzi zaatakowało po meczu swojego kolegę. Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia, nie zdołali odratować chłopca. 17 i 18 latek trafili do aresztu a 15 i 16 latkowie do izby dziecka. Sprawa jest badana przez prokuraturę.