MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 lipca

Boliwia Izrael praca prasówka prawo Ukraina

Dodano 2014-07-18 11:39:43 | Autor: Jacek Gibel

Samolot zestrzelony nad Ukrainą - Polaków nie ma na liście ofiar. Ofensywa w Strefie Gazy. Zmiany prawne w Boliwii.

Samolot zestrzelony nad Ukrainą - Polaków nie ma na liście ofiar

Malezyjski samolot pasażerski lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został wczoraj zestrzelony nad terytorium Ukrainy. Zginęło blisko 300 osób. Większość z nich to obywatele Holandii. Na opublikowanej liście ofiar nie ma Polaków, choć nie są znane dane jeszcze blisko 50 pasażerów. Władze w Kijowie uważają, że samolot mógł być zestrzelony przez separatystów.

Ofensywa w Strefie Gazy

Izraelska armia poinformowała o rozpoczęciu ofensywy lądowej w Strefie Gazy. Rozszerzona została też operacja wojskowa na morzu i w powietrzu. Izraelska inwazja lądowa w Strefie Gazy będzie miała "straszliwe konsekwencje" - ostrzega Hamas. Izraelskie czołgi wjechały na terytorium Palestyny po raz pierwszy od pięciu lat. To konsekwencja ostatnich ataków rakietowych w kierunku Izraela.

Zmiany prawne w Boliwii

10 lat - od takiego wieku pracować będą mogli "samozatrudnieni" Boliwijczycy. Warunkiem jest jednak uczęszczanie do szkoły. Nowe prawo w Boliwii pozwala również zatrudniać 12-latków, jednak tylko za zgodą ich rodziców. Wiceprezydent Alvaro Garcia Linera mówi, że te zmiany odzwierciedlają potrzeby Boliwii, jednego z najbiedniejszych krajów Ameryki Południowej. Mają one pomóc w likwidacji ubóstwa.