MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 lutego

Rosja Ukraina Wiadomości

Dodano 2014-02-18 11:38:58 | Autor: Portal Megamocni

Regularne walki na Ukrainie. Zdewastowano Sukiennice w Krakowie. Alarm bombowy w szkole.Rosja zamknęła granice dla polskich świń'

Regularne walki na Ukrainie

Kostka brukowa – tymi elementami demonstranci obrzucili milicję ukraińską podczas walk jakie toczą się w Kijowie. Funkcjonariusze odpowiedzieli granatami hukowymi i gazem łzawiącym. Milicjanci są wyzywani od najgorszy i nazywani faszystami. Rano przerwano blokadę milicyjną na jednej z dróg prowadzących do parlamentu.

Zdewastowano Sukiennice w Krakowie

60-letnia kobieta rano zniszczyła mury przy ulicy Brackiej. Namalowała rysunki i napisy kredką. Zdążyła napisać dążyła m.in. napisać "Chciałabym być ptakiem, najlepiej szpakiem, zwiedziłabym cały świat" i wtedy na monitoringu zauważyli ją funkcjonariusze. Została zatrzymana. Są szacowane straty.

Alarm bombowy w szkole

W Szkole Podstawowej nr 14 zarządzono ewakuacje spowodowaną rzekomo podłożoną bombą. Zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego, otrzymała białostocka policja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. Alarm okazał się fałszywy.

Rosja zamknęła granice dla polskich świń

Rosjanie obawiają się, że mięso z polskich świń może być zatrute. Wszystko to z powodu znalezienia dzika, który był zarażony afrykańskim pomorem świń. Znaleziono go 900 metrów od granicy z Białorusią w gminie Szudziałowo. Ogniska przenoszą się poprzez właśnie dziki, które swobodnie grasują. Wcześniej wykryto je na Litwie i w Rosji.