MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 18 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-18 11:15:13 | Autor: Jacek Gibel

Dopłaty do wynagrodzeń - Senat przyjął ustawę. Ranni w zderzeniu autobusu z ciężarówką. 17-latka nosiła płód w torebce.

Zderzenie autobusu z ciężarówką w Podkarpackiem

Dziesięć osób zostało rannych w zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym w miejscowości Rzędzianowice (Podkarpackie). Wśród poszkodowanych są obaj kierowcy. Rannych przewieziono do szpitala w Mielcu. Są przytomni, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę ciężarówki.

Płód w torebce

Do makabrycznego odkrycia doszło wczoraj w nowojorskiej galerii handlowej. W torebce jednej z 17-latek, które opuszczały sklep z bielizną, ochroniarz znalazł martwy płód. Obie dziewczyny zostały aresztowane pod zarzutem przywłaszczenia skradzionej własności. Zlecono też sekcję zwłok noworodka.

Senat przyjął ustawę w sprawie dopłat do wynagrodzeń

Senat jednogłośnie przyjął ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Akt przewiduje dopłaty z budżetu państwa do wynagrodzeń w sytuacji pogorszenia się warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Będą z nich mogli skorzystać przedsiębiorcy, u których nastąpił spadek obrotów nie mniejszy niż o 15 procent w ciągu kolejnych 6 miesięcy w okresie roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Dopłat nie otrzymają jednak przedsiębiorcy zalegający z podatkami i składkami ZUS, a także ci, u których zachodzą przesłanki do ogłoszenia upadłości.