MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 19 czerwca

prasówka przegląd Wiadomości

Dodano 2013-06-19 11:58:46 | Autor: Jacek Gibel

Eksplozje w Rosji. Skażona woda w Japonii. Gwałt w Polsce.

Eksplozje na poligonie w Rosji

Wczoraj na poligonie w obwodzie samarskim (Rosja) doszło do serii wybuchów. Zmagazynowanych mogło być tam nawet 18 milionów pocisków. Ewakuowano ponad 6 tysięcy osób, jest też około 50 rannych.

Toksyczny izotop wykryty w wodach podziemnych w Japonii

W wodach podziemnych w okolicach elektrowni jądrowej w Fukushimie (Japonia) wykryto wysokie stężenie radioaktywnego izotopu strontu-90. Jego poziom 30 razy przewyższa dopuszczalne normy. W ciągu ostatniego roku stężenie strontu w wodzie zwiększyło się stukrotnie. Skażona woda najprawdopodobniej wyciekła z uszkodzonych zbiorników.

Brutalny gwałt w Świętochłowicach

W tym śląskim mieście doszło do brutalnego gwałtu na pijanej kobiecie, która sama zawiadomiła policję. Podejrzani to trzej mężczyźni od 20-stu do 32 lat. Jeden z nich został zatrzymany na 3 miesięcy, a pozostałych dwóch będzie odpowiadać z „wolnej stopy”.

MEN manipuluje danymi o gotowości szkół do przyjęcia sześciolatków

"Rzeczpospolita" pisze, że pojawiają się różnice w dokumentach sanepidu, które wskazują na różne obrazy kontrolowanych szkół. W połowie z prawie 8 tysięcy skontrolowanych szkół stwierdzono brak infrastruktury dostosowanej do młodszych dzieci. Mimo to pomieszczenia dla 6 latków są dostosowane, a więc na podstawie tej mało kompletnej dokumentacji, zatwierdzane są wyniki kontroli.

Policjant drogówki korzystał z usług prostytutek.

Bydgoszcz. Trwają ustalenie co do policjanta, który prawdopodobnie korzystał z usług prostytutek. Policjant został zawieszony. Aferę wywołało zdjęcie, które ukazało się w gazetach. Na fotografii widać prostytutkę siedzącą w radiowozie i ubraną w policyjny mundur. Podejrzanemu grozi wyrzucenie z pracy.