MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 19 grudnia

Autosan Putin Rosja Wiadomości

Dodano 2013-12-19 11:40:07 | Autor: Emil Kowalski

Rakiety rosyjskie przy granicach z Polską. Makabra w Watykanie – samopodpalenie. Bruksela zablokowana. W Rosji będą produkować polskie autobusy.

Rakiety rosyjskie przy granicach z Polską

Nie ma żadnych rakiet rozmieszczonych rzekomo w obwodzie kaliningradzkim – tak Władimir Putin oznajmia i dementuje pogłoski jakie pojawiły się w Polsce. Rakiety średniego zasięgu osadzone na transporterach Iskander, to typ obrony jaki miał być umieszczony przy północnych granicach naszego kraju. Putin swoje oświadczenie wygłosił dzisiaj.

Makabra w Watykanie – samopodpalenie

Na Placu św. Piotra w Watykanie doszło do incydentu w którym, mężczyzna 51-letni, sam się podpalił. Motywy czynu na razie nie są jeszcze znane. Desperat żyje i trafił do szpitala św. Ducha. Do zajścia doszło dzisiaj w godzinach rannych.

Bruksela zablokowana

W stolicy belgijskiej doszło do protestów kilku tysięcy ludzi. Jest to związane z odbywającym się szczytem UE (19-21 grudnia). Organizatorzy zapowiadają 10 tys. ludzi na ulicach. Uczestniczą w akcji reprezentanci z górą 50 stowarzyszeń cywilnych i związków zawodowych. Demonstranci opowiadają się przeciwko sprawie srogiego oszczędzania krajów unijnych.

W Rosji będą produkować polskie autobusy

Pojazdy polskie marki Autosan, będą produkowane w mieście Nowokujbyszewsk w obwodzie samarskim. W mieście marskim powstanie zakład produkcji autobusów. W lutym 2014 roku, będzie wiadomo więcej – ile powstanie miejsc pracy oraz jak duża liczba pojazdów będzie produkowana.

zdj. Wikipedia/Russian Presidential Press and Information Office