MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 19 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-19 11:40:31 | Autor: Jacek Gibel

Motor City bankrutem. Polak oskarżony o próbę zamachu terrorystycznego. Posiłki znów zabijają - tym razem w Pakistanie.

Pakistański kucharz aresztowany za otrucie 25 osób

Pakistański kucharz został aresztowany za zabicie 25 osób przez dodanie środka owadobójczego do jedzenia. Zabójstwa miały charakter wendety politycznej. Muhammad Rafiq przygotował ostatni posiłek w domu jednego z lokalnych prawodawców po otrzymaniu łapówki od jego rywala politycznego. Większość ofiar to biedni pracownicy fizyczni.

Australia odsyła uchodźców do Papui Nowej Gwinei

Premier Australii Kevin Rudd zapowiedział, że ludność przybywająca łodziami w poszukiwaniu azylu nie będzie już przesiedlana na terytorium kraju. Zamiast tego zostanie ona odesłana na Papuę Nową Gwineę. Zdaniem Rudda ta decyzja ma wzmocnić kwestię bezpieczeństwa na granicach i odciągnąć ludzi od niebezpiecznych wypraw łodziami do Australii.

Detroit ogłosiło bankructwo

Detroit, niegdyś drugie najbogatsze miasto Stanów Zjednoczonych, ogłosiło wczoraj bankructwo. Miasto ma zadłużenie sięgające co najmniej 15 miliardów dolarów (48,5 miliardów złotych). To największe tego typu bankructwo w historii kraju.

Polak oskarżony o zamach o charakterze terrorystycznym

45-letni Brunon K., pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, został oskarżony o przygotowanie zamachu o charakterze terrorystycznym. Mężczyzna, zatrzymany w listopadzie zeszłego roku, planował zdetonować 4 tony materiałów wybuchowych w pobliżu Sejmu. Do akcji werbował też inne osoby. Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.