MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 19 listopada

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-11-19 11:04:55 | Autor: Jacek Gibel

Zmiany w rozliczaniu wpływów z PIT? - pomysł Kancelarii Prezydenta. 11 osób rannych w zderzeniu busa z radiowozem. Nawałnice nad Sardynią - wyspa odcięta od kontynentu.

Nawałnice nad Sardynią

Nad Sardynią (Włochy) przeszła seria nawałnic. Liczba śmiertelnych ofiar żywiołu wzrosła już do 14. Ciała znaleziono w nocy. Komunikacja między Sardynią a kontynentalną częścią Włoch, podobnie jak na samej wyspie, została sparaliżowana. Nieczynne jest lotnisko w Cagliari, wstrzymano też ruch kolejowy.

Zderzenie busa z radiowozem koło Lublina

Na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Obroki (Lubelskie) doszło do zderzenia busa z nieoznakowanym radiowozem. W wypadku rannych zostało 11 osób. Trasa jest zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieoznakowany radiowóz przy osi jezdni rozpoczynał skręt w lewo. Bus najechał na jego tył.

Rewolucja w podatku dochodowym PIT?

W Kancelarii Prezydenta powstał pomysł nowych zasad rozliczania wpływów z PIT między budżetem państwa a samorządami. Podatki płacone w pierwszym przedziale skali (19%) mają w całości być dochodem samorządu. Do budżetu państwa wpływać będzie tylko 32-procentowa nadwyżka. Podobnie dzielone mają być wpływy z podatku liniowego - podatek od dochodów do 85,5 tys. zł trafi do samorządów, a od przekraczających tę kwotę - do budżetu państwa.