MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 19 sierpnia

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-08-19 11:35:48 | Autor: Jacek Gibel

Największe powodzie od lat w Chinach. Wybuch restauracji w Sofii. 47 ofiar na polskich drogach.

Indyjski ekspres zabił 37 osób

Co najmniej 37 osób zginęło po uderzeniu przez indyjski ekspres w prowincji Bihar. Pociąg trafił w grupę pielgrzymów, kiedy ci przekraczali tory w drodze do świątyni. Następnie pozostali przy życiu pobili kierowcę oraz podpalili dwa autokary.

Powodzie w Chinach - są ofiary

Jak podały lokalne media, 91 osób zginęło, a 111 jest zaginionych po ulewach w północno-wschodnich i południowych Chinach. Z prowincji Heilongjiang, Jilin, Liaoning i Guangdong ewakuowano ponad 840 tysięcy osób. Według szacunków, powodzie dotknęły blisko osiem milionów osób. Chińska agencja prasowa Xinhua określiła powodzie w północnej części kraju jako "najgorsze od dekad".

W Sofii wybuchła restauracja

Doszło do wybuchu chińskiej restauracji w bułgarskiej stolicy. Eksplodowała butla z gazem. 11 osób zostało rannych. To goście i przechodnie. Jedna butla wywołała szereg innych eksplozji, również pojemników z gazem. Jedna osoba jest w stanie krytycznym

Kolejne ofiary egipskich zamieszek

W Synaju doszło do ataku na egipskich policjantów. Zasadzka miała miejsce w pobliżu miasta Rafah. Zginęło 24 policjantów i jest wielu rannych. Funkcjonariusze zostali ostrzelani w swoich samochodach. Nie wiadomo kto dokonał zamachu.

Śmierć na polskich drogach

Podczas polskiego, długiego weekendu, zginęło 47 osób. Zatrzymano prawie 3000 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano ponad pół tysiąca wypadków. Zatrzymano 2832 prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. Rok wcześniej nie było lepiej – śmierć poniosło 50 osób.