MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 1 kwietnia

prasówka szkoła Ukraina

Dodano 2014-04-01 11:22:17 | Autor: Jacek Gibel

Niemcy zwracają łup z 1939. Parlament Ukrainy nakazuje rozbrojenie nielegalnych grup. Szkoła zapomniała o uczniach - będą pisać egzamin w czerwcu.

Niemcy zwracają łup z 1939

Niemcy zwrócili Polsce zrabowany w 1939 roku przez nazistów obraz "Schody pałacowe" Francesco Guardiego. Mają nadzieję, że będzie to dobry początek wspólnego oddawania dóbr z czasów drugiej wojny światowej. Na terenie Polski ma znajdować się około 300 000 dokumentów niemieckich, zostawionych tu przez nazistów.

Parlament Ukrainy nakazuje rozbrojenie nielegalnych grup

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę o natychmiastowym rozbrojeniu nielegalnych grup działających na Ukrainie. Rozbrojeniem ma zająć się MSW oraz Służba Bezpieczeństwa. Będą mu podlegać także członkowie ugrupowań, którzy przyczynili się do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Szkoła zapomniała o uczniach - będą pisać egzamin w czerwcu

Dziś o 9:00 rozpoczęły się egzaminy szóstoklasistów. Jak donoszą media, w jednej z łódzkich szkół dziewięcioro uczniów nie zostało do nich zgłoszonych. Teraz będą musieli czekać do czerwca, by pisać sprawdzian w dodatkowym terminie. W tym roku do sprawdzianu przystąpiło ok. 350 tysięcy szóstoklasistów. Jest to ostatni rocznik objęty formułą obowiązującą od 2002 roku.