MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 1 lipca

Francja kredyt Polska prasówka

Dodano 2014-07-01 11:15:35 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek na DK 10 - są ofiary. Były prezydent zatrzymany. Zmiany w kredytach hipotecznych.

Wypadek na DK 10 - są ofiary

Jedna osoba zginęła, a 9 zostało rannych w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 10 w okolicach Stargardu Szczecińskiego. Na obwodnicy Kobylanki samochód osobowy zderzył się z busem. Do wypadku doszło około godziny 7:00. Samochód, którym podróżowali żołnierze, z nieznanych powodów zjechał na przeciwny pas i zderzył się z autobusem wiozącym pielęgniarki. Kierowca samochodu zginął na miejscu. Droga jest zablokowana.

Były prezydent zatrzymany

Nicolas Sarkozy, prezydent Francji w latach 2007-2012, został zatrzymany w celu przesłuchania w sprawie dotyczącej domniemanego nadużywania wpływów. Dzień wcześniej zatrzymano jego adwokata, który miał informować Sarkozy'ego o toczących się śledztwach. Sarkozy podejrzewany jest o obietnicę prestiżowego stanowiska dla jednego z urzędników w zamian za informacje o dotyczącym byłego prezydenta dochodzeniu.

Zmiany w kredytach hipotecznych

Od dziś można zaciągać kredyty hipoteczne tylko w walucie, w której osiąga się większość przychodów. Oznacza to, że osoby pracujące w Polsce nie będą mogły ubiegać się o kredyt na przykład w euro. Mówi się, że nowe przepisy utrudnią życie emigrantom, zwłaszcza tym pracującym poza strefą euro.