MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 1 października

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-10-01 11:30:16 | Autor: Jacek Gibel

Rusza loteria wizowa. Pracownicy w USA na bezpłatnych urlopach - impas budżetowy. Tragedia pod Częstochową.

Wypadek pod Częstochową

Dwie osoby zginęły, a dwie inne zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło w Odrzykoniu pod Częstochową. Na drodze krajowej nr 46 zderzyły się dwa samochody: volkswagen i toyota. Droga jest zablokowana. Czynności prokuratury i policji mogą potrwać do południa.

Impas w USA

Nieprzyjęcie nowej ustawy budżetowej przez Kongres spowodowało impas w Stanach Zjednoczonych. Na bezpłatne urlopy wysłanych zostanie ponad 700 tysięcy osób, w tym niemal wszyscy pracownicy NASA i agencji ochrony środowiska oraz połowa ludzi zatrudnionych w Pentagonie. Wstrzymana zostanie też praca instytucji finansowych, biur i parków. To pierwsza taka sytuacja w kraju od 17 lat.

Start loterii wizowej w USA

Dziś otwarte zostały zapisy do loterii wizowej w Stanach Zjednoczonych. Na Polaków czeka około 3500 zielonych kart. Kandydat do wyjazdu musi mieć przynajmniej średnie wykształcenie lub dwuletnie doświadczenie w zawodzie, który chce uprawiać. Ważne jest również, aby w aplikacji umieścić zdjęcie odpowiadające wszystkim wymaganiom amerykańskiego urzędu imigracyjnego.