MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 1 października

Afganistan Ebola Polska prasówka USA

Dodano 2014-10-01 11:19:11 | Autor: Jacek Gibel

Pierwszy przypadek Eboli w Stanach. Wypadek minibusa we Wrocławiu. Kolejne ataki w Kabulu.

Pierwszy przypadek Eboli w Stanach

W Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano pierwszy przypadek wirusa Ebola - poinformowało amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób. Zarażony niedawno powrócił z Liberii, gdzie panuje epidemia. Poddano go już hospitalizacji. Jak poinformował szef Centrum, pacjent prawdopodobnie nikogo nie zaraził, jednak służby zdrowia prewencyjnie będą szukać osób, które miały z nim kontakt.

Wypadek minibusa we Wrocławiu

Dwa samochody osobowe zderzyły się we Wrocławiu z minibusem wiozącym niepełnosprawne dzieci z opiekunką. Czworo dzieci - w wieku 6 i 7 lat - trafiło na obserwację do szpitala. Do zdarzenia doszło około godziny 7 w pobliżu Stadionu Miejskiego. Ruch na drodze jest już wznowiony.

Kolejne ataki w Kabulu

Co najmniej 9 żołnierzy zginęło, a wielu zostało rannych w dwóch samobójczych atakach bombowych, do których doszło w stolicy Afganistanu, Kabulu. Do ataku na wojskowe autobusy przyznali się talibowie. Zamachy miały miejsce dzień po tym, jak Afganistan i Stany Zjednoczone podpisały umowę mówiącą o utrzymaniu amerykańskich wojsk w Afganistanie do końca roku.