MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 20 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-20 11:50:05 | Autor: Jacek Gibel

Złotówka najsłabsza od roku. Handel ludźmi w Rosji. Smog nad Singapurem.

Rekordowy smog w Singapurze

Nad Singapurem unosi się rekordowo silnie zanieczyszczone powietrze. Przyczyną smogu jest nielegalne wypalanie lasów na Sumatrze. Wywołało to spięcia na linii Singapur-Indonezja. Oba kraje obwiniają się wzajemnie o zaistniałą sytuację.

Zmarł James Gandolfini

Amerykański aktor James Gandolfini zmarł dziś podczas wakacji we Włoszech. Przyczyną był prawdopodobnie atak serca. Gandolfini najbardziej znany był z roli Tony'ego Soprano, za którą trzykrotnie dostał nagrodę Emmy.

Złotówka najsłabsza od roku

Złotówka jest najsłabsza od roku. To efekt polityki monetarnej USA, która odbiła się między innymi na naszej walucie. Zdaniem analityków, tendencja spadkowa powinna utrzymać się przez jakiś czas.

Rosja handluje ludźmi – USA grożą sankcjami

Rosja razem z Irakiem, Kongiem, Chinami i Uzbekistanem, została zaliczona do krajów gdzie dochodzi do handlu ludźmi. Departament Stanu USA, już od 2 lat kontroluje te zjawisko w Rosji. Na razie nie wiadomo jakie sankcje wobec byłego ZSRR, planuje rząd USA.

Policjant dostał kamieniem w głowę

W nocy, do domowej awantury w podwarszawskiej Magdalence, została wezwana Policja. Sprawca kłótni w rodzinie uderzył funkcjonariusza kamieniem. Do zdarzenia doszło podczas zatrzymywania mężczyzny. Wyrwał się i zaczął uciekać. Padły strzały ostrzegawcze a następnie policja zraniła awanturnika w okolicach brzucha. Mężczyzna trafił śmigłowcem do szpitala.

Wyłowiono ciało niemieckiego turysty na Mazurach

W nocy z Jeziora Tałty, wyłowiono zwłoki 67-letniego, niemieckiego turysty, który był gościem pobliskiego hotelu. Mężczyzna utonął około 150 m od brzegu. W tym roku od początku maja na wodach Warmi i Mazur utonęło już 13 osób.