MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 20 grudnia

afryka misja Wiadomości żołnierze

Dodano 2013-12-20 11:46:31 | Autor: Emil Kowalski

Polscy żołnierze pojadą na misję do Afryki. Katastrofa w teatrze londyńskim. Policjant podejrzany o morderstwo 19-letniej kobiety. Michaił Chodorkowski ułaskawiony. 

Michaił Chodorkowski ułaskawiony

Prezydent Rosji Władimir Putin, ułaskawił biznesmena, który był oskarżony a następnie skazany na 10 lat i 10 miesięcy kary więzienia za pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa gospodarcze jakich dopuścił się podczas swojej pracy jako prezes koncernu naftowego Jukos.

Policjant podejrzany o morderstwo 19-letniej kobiety

26-letni funkcjonariusz policji z Łęcznej (Lubelskie) jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego zmarła 19-letnia kobieta. Policjant uciekł z miejsca zbrodni. Potem jednak, po aresztowaniu przyznał się do winy. Został osadzony na 3 miesiące. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat więzienia. Do wypadku doszło w minioną sobotę.

Katastrofa w teatrze londyńskim

Według najnowszych doniesień, podczas katastrofy w której runął dach w zabytkowym teatrze Apollo w centrum Londynu obecnych było 720 osób. Brytyjska straż pożarna informuje, że 80 osób odniosło rany, stan siedmiu widzów jest poważny. Dach runął wczoraj wieczorem.

Polscy żołnierze pojadą na misję do Afryki

Do Republiki Środkowoafrykańskiej, pojedzie 50 polskich żołnierzy. Ich misja potrwa trzy miesiące. W kraju tym trwa wojna domowa. Polacy (50 lotników wraz z wyposażeniem i samolotem Herkules C-130), pomogą wojskom francuskim, które tam pełnią misję, w zakresie logistycznym, szkoleniowym i humanitarnym.