MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 20 stycznia

PiS PO sondaż Wiadomości

Dodano 2014-01-20 11:43:40 | Autor: Emil Kowalski

Pijani rodzice i pijane dzieci. Trwają zamieszki w Kijowie. Iran wstrzymuje wzbogacanie uranu. PO wyprzedza PiS.

Pijani rodzice i pijane dzieci

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mężczyźnie i 33-letniej kobiecie, którzy byli pijani i opiekowali się swoimi dziećmi, które również były pod wpływem alkoholu. Dzieci miały od dwóch miesięcy do 10 lat i niemal 0,5 promila alkoholu we krwi, natomiast opiekunowie: mężczyzna 1,6 promila, kobieta 2,4 promila. Do zdarzenia doszło w Zwierniku koło Dębicy.

Trwają zamieszki w Kijowie

Już 100 rannych trafiło do szpitala w wyniku zamieszek w centrum Ukrainy – Kijowie. Lider partii „UDAR” Witalij Kliczko spotkał się z Wiktorem Janukowyczem – prezydentem Ukrainy. Kliczko uważa, że państwo jest bliskie wybuchu wojny domowej. Tak oznajmił na antenie ukraińskiej telewizji publicznej.

Iran wstrzymuje wzbogacanie uranu

W fabryce w Natanz, na północ od Isfahanu, przerwano prace związane z wzbogacaniem uranu, który może być wykorzystany do budowy broni atomowej. Informacje potwierdza Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Iran podlega umowie o zmniejszeniu tego rodzaju prac, którą wymuszają na tym państwie instytucje międzynarodowe. Wzbogacanie uranu w Iranie ma być dopuszczone na poziomie zapotrzebowania kraju w energię.

PO wyprzedza PiS

Najnowszy sondaż Estymator dotyczący partii politycznych w Polsce przeprowadzony dla Newsweek mówi o nowym liderze PO, które popiera 33,5 procent ankietowanych (1,2 tys. osób brało udział w badaniu), PiS 31,5%, potem plasują się SLD (13,%) PSL (8,2%) oraz Polska Razem Jarosława Gowina (5,4%). Poza parlamentem: Twój Ruch, Kongres Nowej Prawicy, Solidarna Polska, Ruch Narodowy.