MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-21 11:52:47 | Autor: Jacek Gibel

Zderzenie tramwajów we Wrocławiu. Hakerzy grożą Korei. Naukowcy stworzyli pierwszy cyfrowy mózg w 3D.

Naukowcy stworzyli pierwszy cyfrowy mózg w 3D

Naukowcom udało się stworzyć pierwszy trójwymiarowy cyfrowy model mózgu. "Wielki Mózg" będzie służył neurobiologom przy badaniach. Model powstał na podstawie 7400 sekcji mózgu 65-letniej kobiety, każdej grubości połowy ludzkiego włosa.

Kobieta potrącona przez skuter utonęła w Zalewie Zegrzyńskim

37-letnia kobieta utonęła w Zalewie Zegrzyńskim. Przyczyną było uderzenie przez skuter wodny. Ratownicy wyłowili ciało około stu metrów od brzegu.

Hakerzy grożą Korei Północnej

Międzynarodowa grupa hakerska Anonymous grozi przeprowadzeniem 25 czerwca, w dniu wybuchu wojny koreańskiej, zakrojonego na szeroką skalę ataku na kluczowe strony internetowe Korei Północnej. Na profilu grupy na Twitterze umieszczono listę z ponad 30 północnokoreańskimi stronami, które najprawdopodobniej zostaną zaatakowane. Wśród nich znalazły się strony mediów, organizacji i spółek państwowych. – pisze polish.ruvr.ru

 

Dom Dziecka w Pile – będzie zamknięty bo krzywdzono dzieci

Istnieje podejrzenie, iż w Rodzinnym Domu Dziecka w Pile, dochodziło do molestowań seksualnych dzieci. Zatrzymano dyrektora placówki a dom będzie zlikwidowany. Wychowankowie trafili do innych placówek tego typu w całym kraju. 

Zderzyły się tramwaje we Wrocławiu

Po 11:00 we Wrocławiu, zderzyły się tramwaje. Rannych 25 osób. Wypadek wydarzył się na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i z ul. Piastowską. Zderzenie było dosyć silne, wraki usunie dźwig.