MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 lipca

Niemcy Polska prasówka Sopot

Dodano 2014-07-21 11:25:05 | Autor: Jacek Gibel

Tragiczny wypadek w Niemczech - Polak za kierownicą. Dziecko wpadło do wrzątku, rodzice pijani. Kierowca-szaleniec w Sopocie.

Tragiczny wypadek w Niemczech - Polak za kierownicą

10 osób zginęło, a 69 zostało rannych w katastrofie drogowej, do której doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A4 w okolicy Drezna. Polski autobus uderzył w tył ukraińskiego autokaru, a po przebiciu się przez barierkę zjechał na lewy pas ruchu, zderzył się czołowo z polskim minibusem i stoczył się z 10-metrowego nasypu do rowu. Kierowca pojazdu, wobec którego prokuratura wnioskowała o areszt, pozostanie na wolności. Przyczyną wypadku mogło być przemęczenie mężczyzny.

Dziecko wpadło do wrzątku, rodzice pijani

Pięcioletni chłopiec trafił z poparzeniami trzeciego stopnia do szpitala w Biskupcu po tym, jak wpadł do wanny z wrzątkiem. Do wypadku doszło w gminie Sorkwity (woj. warmińsko-mazurskie). Rodzice dziecka - 35-letnia kobieta i o 6 lat starszy mężczyzna - mieli po 1,5 promila alkoholu we krwi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kierowca-szaleniec w Sopocie

Szaleńczy rajd urządził sobie 32-letni mężczyzna w sobotę w centrum Sopotu. Zdaniem świadków, kierowca czerwonej hondy jeździł po popularnym Monciaku - głównym deptaku miasta. "To było na takiej zasadzie, jak się kosi trawę - tak uderzał w ludzi, tylko odskakiwali", mówi jeden ze świadków. Kierowca potrącił 22 osoby zanim rozbił się na drzewie. Tam został złapany i przekazany w ręce policjantów.