MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 listopada

Dodano 2013-11-21 11:34:32 | Autor: Emil Kowalski

Wystrzelono pierwszego polskiego satelitę. Znęcał się nad swoją rodziną przez 6 lat. Hakerzy atakują Autralię. Ukraina zakazała leczenia Tymoszenko za granicą.

Pierwszy polski satelita wystrzelony

Z bazy wojskowej Dombarowskij w Rosji, przy granicy z Kazachstanem, wystrzelono „Lema”. Taką nazwę (od Stanisława Lema), przyjął pierwszy polski satelita. Ma rejestrować jasność 286 najjaśniejszych gwiazd Drogi Mlecznej.

Dramat rodzinny w Katowicach

Aresztowano mężczyznę, który znęcał się nad całą swoją rodziną. Gwałcił swoją żonę, znęcał się fizycznie i psychicznie nad nią i piątką ich dzieci. W końcu najstarsi synowie nie wytrzymali i zgłosili ten fakt na policję. Trwało to 6 lat.

Hakerzy zaatakowali Australię

Witryny internetowe policji federalnej Australii oraz bank centralny, padły ofiarą hakerów. Sprawcami są Indonezyjczycy. Do tego zdarzenia, doszło przy okazji popsucia stosunków obu krajów – Indonezja oskarża Australię o podsłuchiwanie rozmów prezydenta Indonezji.  

Tymoszenko nie będzie leczona za granicą

Poprzez odrzucenie ustaw o możliwość leczenia więźniów ukraińskich za granicami tego kraju, udaremniono możliwość leczenia Julii Tymoszenko na zachodzie Europy. Tym samym, Ukraina „likwiduje” kartę przetargową UE i decyduje się na nie podpisanie traktatu stowarzyszeniowego. Warunkiem jego finalizacji, było uregulowanie kwestii Tymoszenko z możliwością tego leczenia.

zdj. Ischa1, Wikipedia