MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 października

białystok Cypr Pistorius Polska prasówka RPA Sportowcy Turcja

Dodano 2014-10-21 11:41:44 | Autor: Jacek Gibel

Pistorius usłyszał wyrok. Kolejne spięcia na linii Cypr-Turcja. Białostocki gang rozbity.

Pistorius usłyszał wyrok

Dziś odczytano wyrok w sprawie południowoafrykańskiego niepełnosprawnego lekkoatlety, Oscara Pistoriusa, uznanego winnym nieumyślnego spowodowania śmierci swojej narzeczonej. Sportowiec został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Do wypadku doszło 14 lutego 2013 roku. Pistorius został wcześniej uniewinniony z zarzutów nielegalnego posiadania amunicji oraz strzelania przez otwarty szyberdach w samochodzie, natomiast za wystrzelenie z pistoletu w podłogę w zatłoczonej restauracji otrzymał zawieszony wyrok trzech lat pozbawienia wolności.

Kolejne spięcia na linii Cypr-Turcja

Cypr oskarżył Turcję o przeprowadzenie "prowokacyjnych i nielegalnych" manewrów w związku z wpłynięciem tureckich okrętów, w tym floty wojennej, do cypryjskiej wyłącznej strefy ekonomicznej. Flota wspierała okręt do badań sejsmicznych, który Turcja wysłała w celu zbadania dna morskiego u wybrzeży Cypru pod kątem ewentualnych odkryć złóż gazu. Ankara nie uznaje jurysdykcji Cypru nad tymi terenami, żądając podziału ewentualnych zysków z Turecką Republiką Cypru Północnego - państwa uznawanego wyłącznie przez Turcję.

Białostocki gang rozbity

11 członków gangu pseudokibiców i skinheadów, w tym dwóch liderów zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji. W akcji brało udział ponad 160 policjantów z CBŚP, a także Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej w Białymstoku. Grupa zajmowała się głównie obrotem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu.