MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 sierpnia

Islandia Polska prasówka

Dodano 2014-08-21 11:12:57 | Autor: Jacek Gibel

Pomarańczowy alarm na Islandii. Gigantyczny pożar w pobliżu drogi krajowej nr 94. Pierwsza kobieta-"bestia" na wolności.

Pierwsza kobieta-"bestia" na wolności

Ewelina C., pierwsza kobieta objęta tzw. ustawą o bestiach, wyszła dziś rano na wolność. Kobieta w 2008 roku porwała z przypadkowego wózka cudze dziecko i cisnęła nim o betonowy chodnik. Niemowlę przeżyło mimo poważnych obrażeń. Zdaniem Eweliny C., była to zemsta za jej niechcianą ciążę. Podczas procesu deklarowała, że inne dzieci też będzie zabijać. Najprawdopodobniej zamieszka teraz u swojej matki w Kielcach.

Gigantyczny pożar w pobliżu drogi krajowej nr 94

W miejscowości Buszyce (Opolskie) doszło do pożaru składowiska opon. Pobliska droga krajowa nr 94 jest w związku z tym nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać nawet ponad dobę, bo tyle zajmie gaszenie składowiska. W akcji gaszenia poszkodowana została do tej pory jedna osoba - strażak, który zasłabł. Najbliższe budynki mieszkalne znajdująsię o kilkadziesiąt metrów od składowiska, w związku z czym ewakuacja nie była konieczna.

Pomarańczowy alarm na Islandii

W ostatnich dniach znacznie nasiliła się aktywność islandzkiego wulkanu Bardarbunga. Islandzkie Biuro Meteorologiczne odnotowało ponad 800 trzęsień ziemi i ogłosiło pomarańczowy alarm (czwarty stopień zagrożenia dla lotnictwa w pięciostopniowej skali), a obrona cywilna ewakuowała pobliską ludność. Aktywność wulkanu może ponownie doprowadzić do anulowania lotów przez północny Atlantyk. Wybuch innego islandzkiego wulkanu w 2010 roku sparaliżował ruch lotniczy na 6 dni i spowodował odwołanie ponad 100 tysięcy lotów.