MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i świata - 21 stycznia

Komorowski LOT Syria Wiadomości

Dodano 2014-01-21 11:46:36 | Autor: Emil Kowalski

Syria zostanie oskarżona o wymordowanie więźniów? Jak wygląda poparcie prezydenckie w Polsce w styczniu 2014 roku? LOT bliski upadku. Nadal trwają zamieszki w Kijowie.

Syria zostanie oskarżona o wymordowanie więźniów?

W pogrążonej w chaosie Syrii, jeden z żołnierzy uciekł z armii państwowej, skradając ze sobą dowody na wymordowanie przez władze dyktatorskie w Damaszku 11 tysięcy więźniów. Miało to nastąpić pomiędzy marcem 2011 roku a sierpniem 2013. Informację podał do wiadomości  Dziennik "Guardian". Syria ze swoimi władzami, może dzięki tym dowodom, zostać oskarżona o zbrodnie wojenne.

Jak wygląda poparcie prezydenckie w Polsce w styczniu 2014 roku?

Jeśliby wybory prezydenckie odbyły się w tym miesiącu, batalię o najwyższy fotel w Polsce, wygrałby Bronisław Komorowski Mógłby liczyć na 50,5% poparcia społeczeństwa. Potem plasuje się Jarosław Kaczyński (17,9 proc.), a trzecim miejscu jest Jarosław Gowin (8 proc.).

LOT bliski upadku

Komisja Europejska rozważa plan działania w zakresie pomocy polskiemu przewoźnikowi lotniczemu. Jednak jest negatywnie nastawiona wobec polskich linii. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie jakie decyzje zostaną podjęte. Jednak jest jedno pewne, bez pomocy Europy, LOT najzwyczajniej upadnie.

Nadal trwają zamieszki w Kijowie

Milicja w  Kijowie zniszczyła „katapultę”, stworzoną przez opozycyjne oddziały. Nadal dochodzi do wybuchów, rzucane są butelki i inne przedmioty. Oddziały opozycji, tzw. „Berkutu” po zniszczeniu tej fortyfikacji, wycofały się. W wyniku wybuchu granatu błyskowo-hukowego, został też ranny rosyjski korespondent telewizji REN TV.